Czy sztuka i przestrzeń miejska mogą żyć w symbiozie?
Festiwal trwał 2 tygodnie i okazał się ogromnym sukcesem, który pozwolił społeczności miejskiej na bliższe poznanie sztuki i artystów. Codziennie w różnych lokalach użytkowych odbywały się wydarzenia – spotkania, koncerty na żywo, wystawy i warsztaty.
Było to wydarzenie, którego nigdy wcześniej nikt nie zorganizował. Lokale zwracały uwagę nie tylko wśród osób, które specjalnie przybyły aby je zobaczyć, ale też wśród przechodniów i zwykłych mieszkańców. Wyróżniały się swoją unikatowością, żywymi kolorami, pomysłowym urządzeniem wnętrz oraz przyjaznym przedstawieniem sztuki.
Festiwal zakończył się after party Barze Studio. Można było wykonać sitodruk z logiem festiwalu, zobaczyć film podsumowujący, porozmawiać z organizatorami i artystami. Całe wydarzenie można było śledzić na bieżąco na Facebooku oraz Instagramie, gdzie codziennie publikowany był harmonogram wydarzeń i relacje z poprzednich dni.
Jak podsumowała Prezes Fundacji Katarzyna Iwińska:
„festiwal uzmysłowił nam ile wspaniałych i ciekawych miejsc jest w Warszawie, które można wykorzystać w kreatywny sposób. Również zainteresowanie różnymi formami sztuki wśród mieszkańców Warszawy przerosło nasze oczekiwania i chętnie będziemy organizować i angażować się w podobne inicjatywy w przyszłości”
To były wspaniałe 2 tygodnie przepełnione muzyką, sztuką oraz dobrą zabawą. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w organizacji tego przedsięwzięcia. Udowodniliśmy, że lokale użytkowe mogą być miejscem kolorowym, żywym, urządzonym w pomysłowy sposób.
Szczególne podziękowania dla Biura Kultury m.st Warszawy oraz Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami na Śródmieściu oraz Pradze Północ, za współfinansowanie wydarzenia oraz użyczenie lokali.