Warsztaty i spotkania odbywały się w bibliotekach łódzkich takich jak MEMO czy Tuvim. Można było wziąć udział w warsztatach z tworzenia rekwizytów teatralnych, komiksów czy warsztatach astronomii w praktyce i astrofotografii. W czasie spotkań uczestnicy dowiedzieli się jak powstaje książka, spotkali się z autorką Izą Komendołowicz oraz poznali wielokulturowa stronę Łodzi.

Spacery z przewodnikiem miały charakter naukowo-kulturalny. Uczestnicy zwiedzali ciekawe ulice w Łodzi oraz instytucje kulturalno-religijne i naukowe. Od środka oglądano Fabrykę Aktywności Miejskiej, Cerkiew św. Olgi, Sobór Aleksandra Newskiego, Teatr Pinokio oraz Dom Literatury. W trakcie spacerów w bibliotekach MEMO i Tuvim uczestnicy mogli wyrobić sobie kartę biblioteczną. W EC1 przewodnik oprowadzał grupę po Centrum Nauki i Techniki oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Można było również obejrzeć pokazy ofertowane przez EC1.

Wydarzenia zostały zorganizowane na zlecenie Urzędu Miasta Łodzi w ramach Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi. Łącznie odbyło się 8 spacerów z przewodnikiem oraz 6 spotkań i warsztatów