Misja

Chcemy tworzyć miejsca z ludźmi i dla ludzi.

Naszą misją jest łączenie mieszkańców z otaczająca ich przestrzenią, pokazywanie i budowanie relacji z miejscem zamieszkania czy też użytkowania. Wspólnie zamieniamy niczyje, niezauważane przestrzenie w przytulne, przyjazne i ‘nasze’ miejsca.

Opieramy się na metodzie placemakingu czyli ‘tworzenia miejsc’ włączając w ten proces w jak największym stopniu lokalną społeczność.

Chcemy, aby nasze działania były motorem napędowym do zrównoważonego rozwoju danej społeczności i używanego miejsca. W miarę możliwości promujemy ekologiczne zachowania na wszystkich płaszczyznach, poczynając od lokalnego łańcucha dostaw, poprzez ponowne użycie materiałów, a kończąc na wybieraniu ekologicznych środków transportu.

Zakładamy, że dobre rozwiązania powinny być najpierw przetestowane, dlatego często proponujemy czasowe, mniej kosztowne działania, aby wprowadzić w nich ewentualne poprawki i dopiero zaimplementować w sposób trwały.

Nie boimy się eksperymentować, dlatego jesteśmy otwarci na pomysły, które macie w głowach. Wspólnie możemy zrobić niesamowite rzeczy!

Niczyje -> Nasze
Wszystkich -> Wspólne
Zaniedbane -> Zaopiekowane
Chwilowe -> Trwałe